Англия и Белгия завършиха 2:2 на Уембли в един от вълнуващите

...

Англия оцеля срещу Белгия след драматичен край на мача

Англия и Белгия приключиха 2:2 на " Уембли " в един от вълнуващите мачове в европейския футбол довечера.

Под проливния дъжд в Лондон Белгия поведе с 1:0 с гол на Тилеманс след неточност при изнасянето на топката от Джордан Пикфорд 11-а минута. Само 240 секунди по-късно Айвън Тоуни изравни за Англия от дузпа с първия си гол за националния тим. Комбинацията обаче бе стартирана от Коби Мейно, мина през Белингам, който изведе Тоуни преди да се стигне до наказателния удар. Малко откакто изтече първата половина на полувремето Англия можеше да води в резултата, само че Боуен бе в засада.

В 36-а минута неточност на Луис Дънк подари топката на Лукаку и той сервира прелестно подаване на Тилеманс. Полузащитникът вкара второто си попадение в срещата. В края на мача резервата Деймс Мадисън откри на чудесна позиция Джуд Белингам, който изравни надълбоко в добавеното време за 2:2. Англия не изглеждаше задоволително впечатляващо в мача, направи основни неточности през първата част, само че предотврати второ проваляне вкъщи в границите на 4 дни. В мач с общо 26 удара, гостите демонстрираха много по-добра успеваемост в нахлуване.